Armands Melnalksnis “Zvaigznei tikai stunda”

by

Šo grāmatu man istabas biedrene uzdāvināja Ziemassvētkos. Sāku lasīt jau tad, bet pa vidu saradās daudz citu darbu, tāpēc Itas Kozakevičas biogrāfiju, Armanda Melnalkšņa grāmatu “Zvaigznei tikai stunda” pabeidzu lasīt tikai nupat.

Tiek ļoti labi, varbūt pat mazliet idealizēti un saviļņojoši pastāstīts par Itu Kozakeviču, filoloģi, franču valodas speciālisti, Latvijas poļu kultūras biedrības priekšsēdētāju, Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāti, AP Cilvēktiesību un nacionālo lietu komisijas priekšsēdētāju, “Sieviete – Latvija” titula īpašnieci 1990.gadā, kas traģiski gāja bojā 1990.gada 28.oktobrī Itālijā, Gaetā.
Kā biogrāfija – brīnišķīgi, tādiem cilvēkiem kā man, kas līdz šim nav bijis īpašā sajūsmā par cilvēku dzīves atstāstījumiem, interesanta, gan mazliet par smeldzīgu, sentimentālu, emocionālu. Autors pat pēc 14 gadiem pēc Itas nāves nav varējis samierināties ar to situāciju, kas valdīja gan pēc viņas apbedīšanas, cik liekulīgi kļuva daudzi viņas līdzstrādnieki, cik liekulīgi tie ir vēl joprojām. Protams, Ita Kozakeviča, spriežot pēc viņas padarītajiem darbiem, dzīves gājumu un viņas pēdējos 2 gados Latvijas neatkarības un Latvijā dzīvojošo minoritāšu sadraudzības un savu tradīciju kopšanas labā darītajiem darbiem, ir spilgta personība, šādu cilvēku vēlētos redzēt arī tagad.
Iesaku lasīt amatpersonām, lai viņi saprastu, kā viņiem būtu jāstrādā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: