Par 2010. gada 2. oktobri – Saeimas vēlēšanām

by

Sākumā nedaudz spēku samēra, jo parasti jau nekas būtiski nemainās, izņemot to, ka tie cilvēki, kas nav izlēmuši, mēdz izlemt par to politisko spēku, ko iesaka citi, kurš tobrīd visskaļāk reklamējas utml., tādā veidā paceļot viena vai otra politiskā “brenda” reitingu. Tātad “Latvijas fakti” (uztaisiet taču mājaslapu) 2010. gada janvāra aptaujas rezultāti:

“Latvijas Fakti” Aptauja notika no 2010.gada 14.janvāra līdz 22.janvārim. Tika aptaujāti 1008 LR pilsoņi.

Tagad nedaudz par katra politiskā spēka potenciālo elektorātu.

Saskaņas Centrs (SC) ir uz viļņa tikai tāpēc, ka Latvijā ir krievisks noskaņojums (a.k.a. “gribu Krievijas 100 latu pensiju!“). Partijas elektorāts – krievi. Kāpēc balso par šo partiju? – A, nezinu. Nujā. Zinu arī dažus latviešus, kas par šiem balsoja Rīgas Domes vēlēšanās – it kā pret Šleseru. Jā, redz kas sanāca – divgalvains pūķis. Elektorāts ir stabils, jo, kā jau teicu – netiek vērtēta partijas darbība kādā konkrētā jautājumā, bet tikai latviskā noliegums.

Jaunais Laiks (JL) savukārt daudzu simpātijas ir ieguvuši pateicoties krīzei. Es domāju, ka nav Latvijā tāda cilvēka, kuram varētu rasties aizdomas, ka Dombrovskis kādu būvprojektu, klēti utml., ir “bīdījis” savās savtīgās interesēs! Iepriekš Dombrovskis bija sevi parādījis kā diezgan pelēcīga personība, taču izrādās, ka viņš, iespējams, ir izglītotākais premjers kāds Latvijai bijis, un patiešām ir nevis “darītājs”, bet darītājs. Jāpiebilst, ka JL ir populārākā “latviski domājošā” partija Latvijā. Savukārt JL “akmens kaklā” šobrīd ir kādreizējais JL “tēvs” Repše (nē, ne uzvalka dēļ) un Kampars, kurš laikam īsti tā kā negrib sevi ziedot valsts labā. Repše savukārt ieberzies ar Jakāna lietu – sodīs, rotēs, bet galu galā – čiks? Ja Repše tiktu vaļā no Jakāna un Vaškeviča, pilnīgi iespējams, JL reitings pieaugtu vēl par pāris procentiem.

Zaļo un Zemnieku Savienības (ZZS) elektorāts arī ir diezgan stabils, jo, pirmkārt, daudzi reģionu cilvēki nosaukuma dēļ tos uzskata par savējiem, otrkārt, šajā partijā darbojas daudz reģionu cilvēku, tātad balsots tiek nevis par Saeimā iekļuvušajiem, bet gan par partiju kopumā – ZZS ir reģionu partija. Nesen uzzināju arī to, ka, ja agrāk šo apvienību “izvilka” Zemnieku partijas ZZS daļa, tad tagad šo partiju “notur” Latvijas Zaļās partijas atbalstītāji. Zaļā partija arī ir ārpus Rīgas pašvaldību partija, no kuras dažās pašvaldībās kandidē lokāli spēcīgi cilvēki – veiksmīgi uzņēmēji utml. Tomēr kopumā, Saeimas mērogā, ZZS ir biežs sabiedrotais grimstošajai Tautas Partijai (TP), kas ZZS dod daudz mīnusiņu.

Pilsoniskā Savienība (PS) – ko tur daudz – JL filiāle, tikai Krrrristovskis ir tāds gudri muldošs kadrs, kuram Latvijas politiku, manuprāt, vajadzētu pamest (VEF? Jā, jā, spēlējam uz nostaļģiskām jūtām..). Labi, Kristovskis, lai izklaidējas Rīgas Domē cik tur tos gadus. Pārējie šķiet OK, Kalniete arī nav tukša muldētāja.

Tautas Partija (TP) – šī partija ir izgāzusies gandrīz visos veidos, kuros var izgāzties. Nu kurš gan nezina folklorā tik bieži minēto Slakteri, Mareka īsziņas, Kalvīša epitetus un pusdienas ar padomijas mantinieces “caru”. Labi, tas tā notika tāpēc, ka partijas dibinātājs bija partiju pametis novārtā kā mazus, nerātnus bērņukus (ha, ha, ha – īstenībā jau Bārda visu šo laiku tur ir kūrējis to pasākumu, bet to mēs “nezinām”). Bet kas notiek? Partijas idejiskais līderis Bārda augšāmceļas! Bet… Ne degsme, ne idejas vairs nav tajā līmenī, kas bija deviņdesmitajos. Toreiz varēja gan sashēmot AVE LAT, vekseli, gan valstij ko labu izdarīt. Šodienas Bārdas piedāvājumā ietilpst tikai tas, ko jau dara JL, tikai bonusā nāk devalvācijas varbūtība privātā biznesa interesēs. Viss! Šeit Domburs iztaujā Šķēli. Pieberam klāt “digitalizācijas” lietu, Jūrmalas mēra vēlēšanas utml. Kas ir tie atlikušie partijas atbalstītāji? Tie ir bagātie, kuru bagātība radusies vai papildinājusies uz valsts pasūtījumu rēķina; tie ir uzņēmumu darbinieki, kuri pieder “Mākoņiem” – Valmieras Piens u.c. Neaizmirsīsim arī TPJO jaukos ģīmīšus – jau pēc sejām izskatās pēc nākamajiem varas “mantiniekiem” un TP ministriju “zelta jaunatnes”. Veiksminieki tā teikt.

Šobrīd, ņemot par atskaites punktu 29. janvāri divi nulle desmit gadā, vislabākās pozīcijas ir Jaunajam Laikam (JL) ar filiāļu partijām (PS, SCP), kas ir pamatoti – var, protams, lamāties par 7,5 miljardu aizņēmumu, bet nevar noliegt, ka tā nebija JL ideja, bet gan TP spīdekļa – Slaktera (nu, labi, ne ideja, bet lēmums). Dombrovskis pareizi menedžē krīzi, un vismaz man pirmo reizi šķiet, ka premjers nekādas savas “štelles”, kas robežojas ar personīgā labuma gūšanu, “savējo” atbalstīšanu, nebīda. Tas jau ir daudz.

Vēl gribu piebilst, ka šajās vēlēšanās sagaidu augstāku aktivitāti kā iepriekšējās, jo ir daudz cilvēku, kam jāsāk domāt  – par ko balsot. Iepriekš viņus tas neinteresēja – bija darbs, ēdamais, izklaides, bet par kaut kādu politiku – “ak, tas jau mani neskar” – kā jau pie latviešiem. Skar gan. Aktivitātes pieaugumu varētu samazināt aizbraukušie latvieši – reti kuram no viņiem rūp nīsto Latvijas politiķu cīņas, viņiem svarīgāk kas notiek pašreizējā dzīvesvietā (ne politiskā ziņā, protams). Koks ar diviem galiem.

Raksts nav apmaksāts, radīts tikai un vienīgi apkopojot faktus un informāciju no plašsaziņas līdzekļiem.

Vērtējiet, komentējiet, tikai lūdzu:

1. veselā saprāta režīms ON;

2. Tautas Partijas atbalstītāji spiež šeit un grāmatzīmēs pārraksta šīs lapas adresi ar linkā dotās adreses saiti.

Paldies.

Birkas: , , , , , , , , , , , , ,

11 Atbildes to “Par 2010. gada 2. oktobri – Saeimas vēlēšanām”

 1. Avotiņ`Ieva Says:

  Opā.. TP veltīta visgarākā rindkopa.. what a surprise

 2. Avotiņ`Ieva Says:

  Lielākajai daļai nemaz būtībā nav viedokļa par šito visu. Nav stingras nostājas.. tādi arī aiziet uz vēlēšanām un savēl-kurš smukāks/kurš pazīstamāks..tad arī iznākums nav diezin`labs. Mūsdienu cilvēka lielākā problēma – klausīties, ko citi runā un secina, nevis pašam PADOMĀT.

 3. Avotiņ`Ievas māsa Says:

  Es gan par Tautas partiju! Vienu gan nevaru saprast – kāpēc visiem tik svarīgi gūst sev labumu vai negūst premjers un nevis gūst vai negūst labumu visa tauta. Tā sacīt – Dombrovskis melodams pirms pašvaldību vēlēšanām nozog pensijas, bet viss viņam tiek piedots tāpēc, ka viņam ir vecs auto un nesmuka sieva. Kamoon, cilvēki! Cik gan ilgi ļausim latviešu dabā esošajai nenovīdībai pret cita veiksmi un panākumiem grauzt mūs no iekšas? Tā sacīt – štrunts ka es pats sūdos, galvenais, lai kaimiņš arī ir tepat sūdos kopā ar mani.

  • Simply Says:

   Tur tā lieta, ka TP laikos tautai nebija labi. Šeit es nerunāju par biezajiem. Domāju, ja Dombrovskis būtu bijis premjers, viņš būtu ieklausījies ārzemju ekspertos, kas brīdināja par krīzi. Būtu veidoti kādi uzkrājumi, nevis viss tērēts.

   Tā ka es nevaru saprast cilvēku, kurš ir par TP. Nezinu Dombrovska sievu, nezinu kāda viņam mašīna (man tas nav svarīgi), alga gan jau laba (pieņemu), bet man neskauž.

   Svarīgi ir saprast atšķirību starp valstsvīru un politikāni.

   P.S.

   Daudzus faktus neesmu iekļāvis – arī melošanu par pensijām pirms pašvaldību vēlēšanām, neesmu iekļāvis LPP/LC apskatu, TB/LNNK problēmu apskatu, bet gan jau citreiz, jo par to, ko piemirsu pieminēt, atcerējos tikai pēc raksta publicēšanas, to pārdomājot. Lai arī, par Bārdu arī daudz nepieminēju 🙂 Ņemiet par labu.

 4. Avotiņ`Ieva Says:

  Olalā 0_o 😀 man ir māsa? 😀 wtf?

  Bet – lieliski!Tieši tas, ko es visu laiku sludinu, tieši to šis cilvēks arī saka! Un es jau domāju,ka starp mana vecuma cilvēkiem esmu vienīgā ar šādu viedokli ! :p

 5. Taaluuk Says:

  Man ir žēl TB/LNNK. Taču paši vien vainīgi. Neredz jēgas par viņiem balsot, jo vairāk par tukšu sprediķošanu no viņiem reālus darbus pēdējos gados neatceros redzējis. Akcijas “Atbalsti savējos” un “Rīgā ir X krievu un tikai Y latviešu” – kāda tām jēga? It ka mēs to nezinātu. Ķengāties mēs visi protam. Bet kas ir lietas labā drīts? “Atbrīvotāji” kā terorizēja leģionārus 16. martā, tā terorizē. Kā rīkoja savu “Valpurģu nakti” pie Pārdaugavas staba Karātavu laukumā, tā turpina. Vajadzētu mazāk muldēt,bet darīt reālas lietas.

  Par viņiem vairs nebalso ne jau tādēļ, ka to aizstāvētās idejas nebūtu vairs svarīgas latviešiem, bet gan tādēļ, ka to īstenošana nav bijusi diez ko veiksmīga – vai nu pašplūsmā pārāk daudz atstāts, vai nu slinkums, vai inertums, vai uz diviem krēsliem mēģināts sēdēt, vai baidījušies, vai kas…

  Tādā ziņā būtu labi, ja TB/LNNK un arī, varbūt, “Visu Latvijai” iekļautos “Vienotībā”, tad par “Vienotību” varētu balsot ar mierīgu sirdi. Pašreiz “Vienotībā” pārāk liels svars, šķiet, ir demagogiem un populistiem, savukārt nacionālās partijas ir astātas “out in the cold”.

 6. Laimonis Says:

  Ja nobalsosiet par Saskaņas centru vai PCTVL es jūs visus nositīšu.

  Es nezinu, bet balsojiet par ZZS.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: