17.augusts. Esmu prom

by

Nu ko.
Šodien 12:15 izlidoju no jaukās Latvijas un ap 13:20 (?) ielidoju Oslo. Drīz būšu norvēģu students un, kad samaksāšu studentu nodokli, man būs arī šādas (tādas) tiesības. Džīzas.
Viss gāja diezgan gludi, ja neskaita vakardienas kravāšanās darbus (un tas tiešām likās kā darbs) un dīvainos, bet dabiskos sapņus pirms šā rīta. Pamodos, savācos, aizbraucu, aizlidoju. Un nu esmu šeit.
Mani sagaidīja interesants study buddy. Parādīja, kur es dzīvoju, kā aiziet līdz manai universitātei, iedeva pilsētas karti un turpināja savu internacionālo pienākumu. Un teica, ka varot viņam zvanīt jebkurā laikā – ja es 3os naktī nevarēšu aizmigt, lai viņam zvanot, viņš man nodziedās miega dziesmiņu 😀
Istabiņa ir neliela (apmēram tāda kā divvietīgā/trīsvietīgā mūsu kojās) un man vienai. Internets un kabeļtelevīzija par brīvu, tik žēl, ka šeit nav televizora 🙂
Divas dušas kabīnes un četras tualetes katrā stāvā (stāvi 13), kvalitāte – vidēja. Nu, bet arī labāk kā mūsu kojās, tas tā.
Pašlaik vēl neesmu atradusi smēķētavu – jā, esmu atsākusi šo kaitīgo ieradumu, bet domāju, ka šeit nebūs citas izvēles kā atmest. Atkal. Vismaz mierina doma, ka esmu atturībniece alkohola jomā. [Izņemot nakti no piektdienas uz sestdienu.]
Liela virtuve ar četriem (vai pieciem?) ledusskapjiem, viss vairāk vai mazāk izskatās kopīgs – nācās iziet cauri vairākiem pārbaudījumiem, lai tiktu pie ikdienišķās kafijas devas (tiesa, riebīgais pulverītis, bet labāk kā nekas).
Un istabiņas numurs – 1001. Easy.
Cilvēki? Neesmu tik daudz satikusi, lai spriestu. Bet pašpārvaldē, izskatās, cilvēki visās valstīs ir līdzīgi. Tātad paskatieties uz savējiem un zināsiet, kādi ir norvēģi.
Tāda nostaļģiska prieka/apjukuma/patīkama tukšuma sajūta. Ziņošu, kad notiks kas interesants.
See ya!

P.S. 19 grādi pēc Celsija. Kad izkāpu no lidmašīnas, pirmais, ko pamanīju, ka man ir auksti! Sajūta, it kā Latvija būtu kāda tropu zeme, jo, kamēr pa ielu staigāja cilvēki krekliņos, es uzvilku vējjaku. Un jau jūtu, ka esmu noķērusi kādu aukstumblīdeni uz savas lūpas. Damn it.

Birkas: , ,

4 Atbildes to “17.augusts. Esmu prom”

 1. Simply Says:

  Piemetu birku “Norvēģija”, paskaties, varbūt vajag pielikt vēl kādu, piem., “Erasmus”. Izdomā.

  Istabas numurs – FTW.

  • Magnijs Says:

   Paldies, Simply 🙂 Pilnīgi nevarēju izdomāt, kādus vārdus lai attiecina uz šo rakstu, tāpēc atstāju to vēlākam laikam.
   Nu, mans istabas numurs – 10.stāvs, 1.istaba. 1001.
   Un tagad arī balkons ieguvis savu smēķētavas statusu – vismaz man.

   • Simply Says:

    Nu, es saku – lielisks istabas numurs! 🙂

    Ko darīsi, kad esošā paka beigsies? Ko paņēmi no LV līdzi? Kādu vietējo jau satiki?

   • Magnijs Says:

    Nu, esmu nopirkusi 5 paciņas slimu, ceru, kamēr tās beigsies, būšu atkal atmetusi 😀

    Vietējos satiku, bet tikai tā, starp citu. Pašlaik esmu sapazinusies ar kādu puisi no Honkongas, meitenēm no Spānijas, Vjetnamas.
    Piektdien būs internacionālā satikšanās, tad arī iepazīšos ar citiem studentiem. Tāpat arī gaidāma koju sanāksme – arī tur varēšu iepazīties ar sava stāva iemītniekiem. Nu kaut kā tā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: