Vārda nozīme

by

Nu ko. Pašlaik sēžu istabā, sāku ar draudzeni pa skaipu runāt par vārdu nozīmēm, tāpēc izdomāju pameklēt, kas tad īsti ir mans vārds…

Paskat, ko uzzināju…

Tas nāk no Serbijas (vienā saitā teica no Maķedonijas, bet turpmāk es sava vārda skaidrojumu ieguvu, tulkojot no serbu un maķedoniešu valodas, apvienojot ar krievu valodas vispārējo izpratni). – izmantoju google tulkotāju+loģisko saprātu+krievu valodu.
Kāds avots min, ka Agnija ir serbu sieviešu vārds, kura izcelsme nav īsti skaidra. Saskaņā ar vienu interpretāciju, “Agni” simbolizē uguni. Saskaņā ar citu, nosaukums cēlies no grieķu vārda hagnos (αγνος), kas nozīmē “tīrs”, “goda”, “nevainīgs”, līdzīgs vārdam Agnese.

Citur rakstīts…
Svētā mocekle Agnese(citiem vārdiem Agnija) bija 14(!) gadus veca mocekle, kura mira imperatora Diocletian laikā. Par atteikšanos pielūgt pagānu dienus, viņa tika nosūtīta uz bordeli, bet, kad spīdzinātāji atņēma viņas drēbes, viņas mati brīnumaini , teiksim tā, izauga tik gari, lai aizsegtu viņas augumu (ha, te es nosmējos). Pieņemot, ka Agnija bija burve, viņa tika iemesta ugunī, bet uguns viņai nekaitēja (kaut kā tā), un meiteni nodūra ar zobenu.
Katoļu baznīca Agniju attaino kā nevainīgu meiteņu patronesi.
Ir zināma kāda cita Agnija (jebšu Agnese) Čehijā, mūķene, karaļa Ottokar I meita, kas tika uzskatīta par Čehijas patronesi (??).

Bet man patīk šis (slinkums tulkot):
Great talker. Attractive and passionate. Knows how to have fun. Is really good at almost everything. Unpredictable. Outgoing. Addictive. Love being appriciated. No one to mess with. Rare to find. Forgiving but never forgets. Dislikes nonsensical and unnecessary things. Hardworking. Enjoy challanges and trust own instinct.

Birkas: ,

4 Atbildes to “Vārda nozīme”

 1. Simply Says:

  Man jau draugiem.lv profilā arī ir iekopēts teksts no PMLP mājaslapas par manu vārdu, bet… Galu galā, vārdu var arī nomainīt. Lai gan jāatzīst, ka ir cilvēki, kam piestāv viņu vārds, un ir tādi, kam nē, jo laikam vecāki “nepareizu” vārdu izdomājuši.

  • Magnijs Says:

   Bet es ticu, ka cilvēki pārņem kādas noteiktas īpašības no sava vārda – tas ir, ja vārds piestāv, tas tiešām var atspoguļot personu. Kaut gan vārdu skaidrojumi ir dažādi.
   Un kā Tu domā, vai tie, kas maina vārdu, nemainās arī paši kā personības? Nu, kaut vai mazliet.

   • Simply Says:

    Pazīstu dažus jocīgus cilvēkus, kas mainījuši vārdu (pasē, oficiāli), teikšu tā – cik jocīgi bija, tik jocīgi palika 🙂

    Nu, es domāju, ka tam kā katru vārdu izrunā ir kaut kāda aura, piemēram, Valdis vai Aleksejs, uzreiz prātā parādās bilde, vai ne?

   • Magnijs Says:

    Jā, priekšstats rodas. Īpaši uz iesaukām un vārdu saīsinājumiem.
    Bet daži vārdi skan tā.. tukši. Bez noteiktas auras, kas neko neizsaka.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: