Trešdienas vakarā

by

Stāvēju zem dušas un domāju. Pazīstu visādus cilvēkus, kuri man it kā liekas laimīgi, mēdzu viņus apciemot, un tajās reizēs liekas, ka “ne ko pielikt, ne atņemt”, viss ideāli un tā. Tāda holivudiska laime ar naudumājusievuģimeni. Īstenībā, dušā es sapratu, ka liela daļa no tā ir tīrais teātris, lai radītu iespaidu, ka atbilsti laimes definīcijai, tev nav problēmu un tā tālāk. Visa realitāte tiek piekrāsota, uzlabota un tā. Un pēc tā paša tiecas jebkurš cilvēks, lai arī tu dzīvotu Padomju laika būrī, tik un tā sabiedrībā centīsies izskatīties labāks, bagātāks un laimīgāks, jo tā vajag. Vecrīgas bāros izmetīsi 50 Ls par vakaru, un ar vēsu ģīmi, kaut arī tā ir tavas algas ceturtā daļa, un pēc tam savā Padomju laika būrī ēdīsi makaronus un pelmeņus, lai tikai galus savilktu kopā. Un Tu nevienam nesūdzies par savu sūdīgo dzīvi, tā vietā centies pārējiem iestāstīt cik viss ir greit, kādas jaunas iespējas tevi gaida, rekur, jau rīt no rīta – jauna mašīna un paaugstinājums. Un nomirsti savā Padomju būrī nelaimīgs, ka visa tava dzīve sastāvējusi tikai no izlikšanās un veiksminieka tēla sabiedrībā.

Kam tas dirsā ir vajadzīgs? Tikai tad, kad mēs otram varēsim bez žēlošanās un kauna pateikt, ka mana dzīve šobrīd sucks, tikai tad mūžīgajam riņķadancim ar feikas laimes stutēšanu un kultivēšanu būs pienācis gals, un tu jutīsies krietni labāk nekā “nesot to, ko nevari celt”.

P.S.

Sveicieni pastāvīgajiem lasītājiem. Arī Tev, jā!

Birkas: ,

2 Atbildes to “Trešdienas vakarā”

 1. Lasītājs Says:

  Taisnība. Tieši tā tas arī ir.

  Bet.

  “Dzīve ir tas, ko tu par to domā”.

  Un, ka tur bija – ja brīdi pasēdēsi ar skumjā grimasē saviebtu seju, tad garastāvoklis saboijāsies. Ja kādu brīdi, pat sevi parvarot, pasmiesies un pasmaidīsi – garastāvoklis uzlabosies.

  Vēl – saka, ka jāuzmanās “valkājot maskas”, jo maska var “pieaugt” un izspiest cilveka sakotnējo personību, to aizstājot. Bet. Ko parasti nemin, ka tas var būt arī labi, nevis slikti.

  T.i. tas šovs un labklājības tēlošana ir pozitīva lieta, kamēr vien no tā nevienam neceļas ļaunums un vismaz kādam no ta paliek labāk.

  P.S.
  Nu, gadās jau arī ekscesi, kā Burkas/Burkā kundze no seriāla “Keeping up appearances”. 🙂 Bet – kam no ta sliktāk? Lielākajai daļai tas rada drošības sajūtu un ļauj tikt pāri dzīves bedrēm. Jebkura gadījumā – priekš kam čīkstēt un domāt par sliktu, ja var domāt labu un uzvesties, it kā viss būtu vislabakaja kārtībā, pat ja kādreiz prieks ta ir mazliet jāpietēlo?

  P.P.S.
  Vislabākajam draugam (kas var būt arī draudzene, rads, vecāki, ka kuram) var pateikt, ka reāli iet sū*dīgi. Bet to ieteicams darīt tikai tad, ja tik tiešām iet pavisam sū*dīgi un nekad nepārvērst to par sistēmu, t.i. nepārversties par šķidru čīkstētaju.

  Nu kaut kā tā.

 2. Magnijs Says:

  Hei! Un kad pasaka – man iet draņķīgi, pirmā atbilde ir – jā, neesi vienīgā, man arī.
  Vismaz mana pieredze – ja man gribas pateikt, ka – zini, vispār gribu parunāt, jo man neiet īpaši labi, tad aiziet saruna par – jā, bet ko tu sūdzies, kuram tad ir viegli, nevienam nav naudas, visiem problēmas utt. Jā, visiem problēmas, bet MAN ir problēma un ES gribu, lai tu klusē un klausies.
  Tā kā tas nenotiek, jo katram sava dzīve galvā un, lai arī par ko cilvēki runātu, katrs savā galvā to pielīdzinās sev un meklēs saistību ar sevi, un skatīsies savu pieredzi (jā, man arī..; nē, es gan nekad..; bet man ir tā…), vienvārdsakot, labāk izliekos, ka man viss ir ideāli (jo kāda gan tev darīšana gar manām problēmām?).

  Tātad indivīds vienmēr ir centrēts uz sevi, pat, ja viņš uzskata, ka tā nav. (kā ES rīkotos šajā situācijā? Vai man arī sāpētu, ja es izlauztu žokli?)

  Protams, ka izliksies, ka ar tevi viss kārtībā, ka esi bagāts, varens un visa tā mājamašīnasievabērnisunsunplatekrānatelevizors padarīšana, lai citi justu nelielu skaudību (jo tas paceļ pašapziņu), lai citi tevi apbrīnotu (pašapziņa), par tevi runātu kā par veiksminieku utt. (pašapziņa).
  Visa pamats ir zems pašnovērtējums – esmu cienījams tikai tad, kad mani apbrīno un apskauž. Tātad esmu nevērtīgs pats par sevi.

  Džīzas.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: