Par Saeimas atlaišanu

by

Tagad nenodarbošos ar likumu lasīšanu, tulkošanu (klīst baumas, ka Zatlers nevar rosināt referendumu par Saeimas atlaišanu, ja līdz prezidenta termiņa beigām ir mazāk kā 6 mēnešilabojums – “Satversmē nav noteikti termiņa ierobežojumi Valsts prezidenta tiesībām saistībā ar tuvojošamies Valsts prezidenta, Saeimas vai citām vēlēšanām.”), pieņemsim, ka prezidents var un ir tiesīgs rīkot referendumu par Saeimas atlaišanu.

Pirmkārt – aizgāja lielais fanojiens par to, ka atlaista Saeima. Jau šovakar. Nu, nav tā. Principā tiek tikai nolikts referendums, kurā atkal būs jābalso “par” vai “pret”.

Otrkārt – daudziem cilvēkiem patīk dzīvot un domāt tikai par šo konkrēto brīdi – nezinu, iespējams, ka viņiem ir pārāk maz notikumu apkārt.

Treškārt – “šauro pierīšu” domāšana – “Saeima un valdība (MK) ir sliktas, visi zagļi, ja viņus “atlaiž”, tad ir jāpriecājas (beidzot kaut ko sliktu var nodarīt), un rīt vai, sliktākajā gadījumā, nākamnedēļ ap pusdienlaiku Latvija būs bagāta un pārtikusi valsts, jo atlaista sliktā Saeima. Svinam!”

Man nav nekādu īpašo vai pozitīvo saikņu ne ar šā brīža Saeimu, ne Ministru Kabinetu, un es arī uzskatu, ka ir nepareizi ļaut kontrolēt Saeimu un tās deputātu lēmumus kādiem bagātiem onkuļiem, kas zvēr pie haizivs vēderiem vai jaunībā ļoti veiksmīgi tirgo puķes. Un tieši tāpēc šie 28. maija vakara notikumi iegūst lēta teātra pieskaņu – ne cik sen taču paši ievēlējām katru cilvēku, kas šobrīd ir Saeimā!

Kas mainītos šoreiz? Tauta pēkšņi no muļķiem kļuvusi inteliģenta un balsos gudri? Ka tik ne arī. Nevajadzīgas aktivitātes, lai atkal sabalsotu tos pašus kretīnus, varbūt mazliet citā procentuālā sadalījumā. Ticiet man, tā būs.

Risinājums? Paklausīties, piemēram, kas sakāms ir tādiem cilvēkiem kā Ilmārs Poikāns un Baiba Strautmane. Ārkārtas Saeimas/valdības veidošana?

Svinībām un Zatlera pautu apspriešanai nav jēgas, jādomā ir – ko darīt tālāk. Te varētu palīdzēt arī mana vecuma (22-25) cilvēki ar savām idejām, redzējumu un bez TPJO radurakstos/domāšanā.

P.S.

Man, tāpat kā daudziem no jums, nav vieglie laiki, nav darba utt., bet tas nenozīmē, ka jādomā kategorijās – “ka tik Saeimai/valdībai kaut kas slikts notiktu, tiem maitām un kretīniem.”

Birkas: , , , ,

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s


%d bloggers like this: